Skuteczna-Dieta.plSkuteczna-Dieta.pl

Najskuteczniejsze diety - Skuteczne diety odchudzające

Dieta MontignacaDieta Montignaca

Michel Montignac, w latach 80 zainteresował się pracami P. A. Cargo, który twierdził, że przygotował odpowiednią dietę do efektywnego leczenia cukrzycy. Monitignc postanowił sprawdzić efekty działania tej diety i dobierając odpowiednie produkty (o niskiej zawartości cukru) w ciągu trzech miesięcy schudł 15 kilogramów. Po tym eksperymencie Montignac odrzucił teorię o wpływie ilości spożywanych kalorii na wagę ciała. Czym więc charakteryzuje się i na jakiej zasadzie działa dieta Montignaca.

Indeks glikemiczny

Na potrzeby diety Montignac przygotował tabelę podzieloną na produkty z niskim i wysokim indeksem glikemicznym. Im wyższy indeks glikemiczny tym bardziej podnosi się poziom glukozy we krwi po spożyciu danego produktu.

Przy stosowaniu diety ważne jest utrzymywanie stałego poziomu glukozy we krwi, czyli spożywanie takich posiłków, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Takie posiłki dostarczają nam wtedy „dobrych” węglowodanów, które zapobiegają przybieraniu wagi ciała.

Produkty z niskim indeksem glikemicznym:

- nie oczyszczone zboża, pełnoziarnisty ryż,

- chude mięso i ryby,

- niskotłuszczowy nabiał,

- owoce (brzoskwinie, grejpfruty),

- warzywa (strączkowe, zielone, pomidory, czosnek).

Produkty z wysokim indeksem glikemicznym:

- cukier, cukierki, ciasta,

- ziemniaki, kukurydza, mąka,

- miód, banany, suszone owoce.

Zasady diety Montignaca

Dietę można podzielić na dwa etapy. Pierwszy polega na przywróceniu normalnej masy ciała, drugi na jej utrzymaniu. Zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie diety, ważne jest przestrzeganie jej zasad.

W ciągu dnia spożywamy trzy posiłki o stałych porach - śniadanie, obiad i kolację. Produkty o niskim IG (indeksie glikemicznym) poniżej 35 możemy łączyć z tłuczami, natomiast te powyżej z białkami lub warzywami. Śniadanie powinno być bogate w węglowodany, a na pół godziny przed śniadaniem warto zjeść owoce. Obiad powinien zawierać mieszankę tłuszczów i białek a na kolację (przed godziną 18) jemy węglowodany i białka. Pić najlepiej wodę mineralną nie gazowaną jednak nie w trakcie posiłków, tylko albo przed albo po posiłku.

Efekty stosowania diety Montignaca

Dieta Montignaca nie jest typową dietą odchudzającą i trzeba się uzbroić w cierpliwość jeżeli chodzi o spadek wagi. Rezultaty są raczej rozciągnięte w czasie i ma to swoją dobrą stronę - unikamy efektu jo-jo. Stosując ją możemy zrzucać około 1 - 2 kilogramy w ciągu tygodnia. Nie jest to może wiele, jednak dieta nie należy do restrykcyjnych i nie powoduje uczucia głodu przez co łatwiej wytrwać przy jej stosowaniu.

Podsumowanie

Dieta Montignaca nie jest typową dietę odchudzającą choć pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Jej stosowanie oparte jest o licznie indeksu glikemicznego poszczególnych produktów - ilość glukozy w krwi po spożyciu. Nie liczymy natomiast kalorii, dzięki czemu podczas stosowania tej diety nie towarzyszy nam uczucie głodu. Dieta ma proste zasady, które ułatwiają jej stosowanie.

 

Tagi: Skuteczna dieta, Dieta Montignaca, Dieta odchudzająca, Zdrowa dieta, Skuteczne diety, Diety odchudzające

Stronę znaleziono na hasła: Dieta Montignaca, Najskuteczniejsze diety, Skuteczna dieta, Spis diet, Szybka dieta, Przegląd diet, Skuteczne diety

Wersja do druku Dieta Montignaca drukuj
Jesteś w: Diety i zdrowa żywność
Jest to dieta ochronna z ograniczeniem substancji zwiększających wydzielanie soku żołądkowego. Dieta ma zastosowanie w przypadków choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wrzodów jelita.
Podstawą diety Cambridge stanowią przygotowane przemysłowo napoje i zupy w formie sproszkowanej zawierające wszystkie niezbędne elementy właściwego żywienia.
Żywienie optymalne opracował, ponad 20 lat temu, na podstawie ogólnych reguł biochemii i fizjologii dr Jan Kwaśniewski.
To 13 dniowy z góry określony jadłospis, którego należy rygorystycznie przestrzegać. Dzięki temu można zgubić 7-20 kg.

Jaka jest najskuteczniejsza dieta?

Dieta Cambridge
Dieta dr Budwig
Dieta Andersona
Dieta Ornisha
Dieta śródziemnomorska
Diety ziołowe
Dieta jogurtowa
Dieta kapuściana
Dieta dr Kwaśniewskiego
Dieta 1000 kcal
Dieta makrobiotyczna
Dieta szwedzka
Dieta norweska
Dieta antywrzodowa
Dieta bezglutenowa


Oddano głosów na diety: 2569
Skuteczne odchudzanie - Wyniki
Jeśli chcesz być informowany o nowych dietach i sposobach na odchudzanie, prosimy zapisz się do biuletynu.
zapisz się   wypisz się
© Skuteczna-Dieta.pl | Kontakt | Zaprzyjaźnione strony | Katalog stron
Skuteczne diety, Diety odchudzające, Odchudzanie po ciąży, Dieta, Jak schudnąć
Przegląd diet, Skuteczne odchudzanie, Dieta odchudzająca, Szybka dieta, Skuteczna dieta