Skuteczna-Dieta.plSkuteczna-Dieta.pl

Najskuteczniejsze diety - Skuteczne diety odchudzające

Książki o dietachKsiążki o dietach

pozycji: 9
W moim poradniku będę musiał trochę „pofilozofować”, przekazać Ci trochę konkretnej wiedzy medycznej, trochę rozbawić, ale przede wszystkim chcę podać Ci w formie jak najbardziej przystępnej i zrozumiałej wiedzę na temat właściwego odżywiania, zachowania szczupłej sylwetki, a przy tym uzyskania przyjemności z jedzenia zamiast „katowania się” przeróżnymi „dietami” podawanymi w licznych książkach.
Jeden z kluczowych czynników to, rzecz jasna, geny, z którymi przychodzimy na świat. Geny owe determinują mnóstwo rzeczy i spraw, w tym sposoby reagowania na zagrożenia środowiskowe, skłonności do alergii i ataków astmatycznych, to, że magazynujemy kalorie jako tłuszcz, czy też szybko je spalamy. To właśnie nasi „obywatele miasta” - nie oni jedni występują wszakże na spotkaniu w ratuszu. Inny kluczowy czynnik to środowisko, otoczenie. Można go przyrównać do jednego z miejskich urzędników - tego, który ustala przebieg narady.
W różnych krajach to odżywiające nas światło miłości, nosi swoje nazwy. Chińczycy nazywają je chi, hindusi prana, często mówi się po prostu energia. Wiemy ze każda komórka naszego ciała słucha nas i robi to, co my myślimy. Myśl jest żywa. Myśl tworzy rzeczywistość. Wielu z nas odżywiało się światłem w poprzednich wcieleniach. Teraz wystarczy tylko przypomnienie tamtej wiedzy, aby ponownie zaistnieć w tej wibracji. Każde ludzkie ciało bardzo kocha światło. Z radością będzie się nim odżywiać, dzieliła się swoją prawdę Jasmuheen.
Artykuły księdza Grande wbrew pozorom przyniosły korzyść wielu chorym. Nie dlatego, że treści zawarte w tych artykułach po praktycznym zastosowaniu są korzystne dla ludzi chorych czy zdrowych. Jest wprost przeciwnie! Są szkodliwe! Ale bez artykułów zawierających poglądy księdza Grande nie byłoby w ogóle moich artykułów. Nie byłoby ludzi wyleczonych z wielu niepotrzebnych chorób, dotychczas nieuleczalnych, dzięki opracowanej przeze mnie diecie optymalnej, dodatkowo rozpropagowanej w 1996 r. przez cykl artykułów w Dzienniku Zachodnim.
Doktor Adolf Mayer w 1901 roku napisał książkę „Leczenie głodem - leczenie cudotwórcze". Z punktu widzenia fizjologii tamtych czasów opisuje on korzystny wpływ głodówki na organizm człowieka. W czasie głodówki organizm człowieka zabiera się do zużywania pozostałych w ciele niestrawionych resztek pokarmowych, patologicznie zmienionej tkanki. Produkty rozpadu materii wyprowadzane są z miejsc, w których się odłożyły, i rozkładane: to, co jest przydatne, zamienia się w materiał odżywczy, a co nieprzydatne - zostaje usunięte na zewnątrz.
Przed dwudziestu pięcioma wiekami żył na terenie Grecji znakomity profesor medycyny imieniem Hipokrates. Razu jednego, siedząc w cieniu wspaniałego platanu na wyspie Kos, skierował do swych uczniów, ze szczytu pięknego wzgórza, prorocze słowa: "Wasze pożywienie będzie waszym lekarstwem". Z perspektywy czasu ta niezwykle trafna wypowiedź w pełni się sprawdziła. Aż do dnia dzisiejszego nikt inny nie podał lepszej recepty na odzyskiwanie i zachowanie zdrowia jak Hipokrates.  
Odwrót od przerostu czy wręcz wyłączności farmakoterapii oraz leczenia operacyjnego ku działaniom profilaktycznym i leczniczym metodami naturalnymi jest w dziedzinie praktycznej medycyny ogólnej w pełnym toku. W centrum zainteresowania wkracza przy tym zasłużenie dietetyka i jej najbardziej rygorystyczna postać, post, i to nie tylko w środowisku lekarskim, lecz bardziej jeszcze u rosnącej liczby wykształconych laików.
W ciągu ostatnich stu lat bardzo wiele zmieniło się w życiu ludzi. Zmiany te objęły również produkcję i przygotowanie żywności. Powstało wiele rafinowanych i sztucznych produktów,które są powszechnie i chętnie spożywane, chociaż ludzki organizm w procesie ewolucji przystosował się do przyswajania pokarmów naturalnych, przetwarzanych w niewielkim stopniu. Masowe spożywanie tych wysokoprzetwarzanych lub sztucznych produktów przyczynia się w dużej mierze do rozwoju schorzeń żołądkowo-jelitowych, wraz z rozprzestrzenianiem się patologii po całym organizmie.
Głównym celem mojej aktywności w temacie stylu życia bez jedzenia jest przekazanie zainteresowanym osobom: informacji o metodach przystosowania ciała człowieka do prawidłowego funkcjonowania bez potrzeby spożywania pokarmów; materiału wyjaśniającego szczegóły dotyczące przystosowania oraz zdolności ciała do życia bez potrzeby jedzenia.


Spis działu Książki o dietach: Dieta fizjologiczna - Tomasz Rezner, Dieta genotypowa - Dr Peter D Adamo, Można żyć nie jedząc - Yasanta Ejma, Tłuste życie - Jan Kwaśniewski, Tomasz Kwaśniewski, Lecznicza głodówka - G.P. Małachow, Przywracać zdrowie żywieniem - Dąbrowska Ewa, Post jako metoda leczenia - Heinz Fahrner, Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie - Małachow G. P., Styl życia bez jedzenia - Joachim M Werdin,

Dieta jogurtowa jest bogata w łatwo przyswajalne białko, wapń, fosfor i witaminy. Zaleca się stosować tylko jogurty zawierające żywe kultury bakterii, które ułatwiają i przyspieszają trawienie.
Podstawą diety Cambridge stanowią przygotowane przemysłowo napoje i zupy w formie sproszkowanej zawierające wszystkie niezbędne elementy właściwego żywienia.
Jest to dieta ochronna z ograniczeniem substancji zwiększających wydzielanie soku żołądkowego. Dieta ma zastosowanie w przypadków choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wrzodów jelita.
Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposób odchudzania. Na początku zanim na dobre zaczniesz stosować dietę najpierw przez tydzień zapisuj wszystko co zjadasz, każdy posiłek i przekąskę.

Jaka jest najskuteczniejsza dieta?

Dieta Cambridge
Dieta dr Budwig
Dieta Andersona
Dieta Ornisha
Dieta śródziemnomorska
Diety ziołowe
Dieta jogurtowa
Dieta kapuściana
Dieta dr Kwaśniewskiego
Dieta 1000 kcal
Dieta makrobiotyczna
Dieta szwedzka
Dieta norweska
Dieta antywrzodowa
Dieta bezglutenowa


Oddano głosów na diety: 2569
Skuteczne odchudzanie - Wyniki
Jeśli chcesz być informowany o nowych dietach i sposobach na odchudzanie, prosimy zapisz się do biuletynu.
zapisz się   wypisz się
© Skuteczna-Dieta.pl | Kontakt | Zaprzyjaźnione strony | Katalog stron
Skuteczne diety, Diety odchudzające, Odchudzanie po ciąży, Dieta, Jak schudnąć
Przegląd diet, Skuteczne odchudzanie, Dieta odchudzająca, Szybka dieta, Skuteczna dieta