Skuteczna-Dieta.plSkuteczna-Dieta.pl

Najskuteczniejsze diety - Skuteczne diety odchudzające

Teksty dla zdrowiaTeksty dla zdrowia

pozycji: 11
Poniżej proponuję kilka alternatywnych sposobów niwelujące bóle zębów. Oczywiście nie uleczą one spróchniałego zęba, ale pozwolą dotrzeć bezboleśnie do dentysty bez potrzeby zażywania chemicznych środków przeciwbólowych.
Są sposoby, by uniknąć pogryzienia przez komary i inne stwory. Wprawdzie w sklepach można dstać wiele chemicznych środków odstraszających owady, poniższa propozycja jest dla tych, którzy szukają czegoś bardziej zgodnego z naturą.
Z ponad 5-miliardowej ludności świata konsumpcja ponad 1 miliarda kształtuje się poniżej biologicznego minimum. Chronicznie głodnych jest ponad 500 milionów do jednego miliarda ludzi. Co roku rodzi się 24 miliony dzieci z niedowagą. W 1990 roku poważnie niedożywionych były 204 miliony dzieci poniżej piątego roku życia. Około 13 milionów ludzi rocznie umiera z przyczyn związanych z głodem.
Czego używać, kiedy chce się czegoś słodkiego? Czym słodzić herbatki, płatki na śniadanie, musli, ciasta? Na szczęście, naturalne słodkości cały czas istnieją, i po wielu latach hegemonii cukru zaczynają krok po kroku odzyskiwać należne im miejsce.
Chleb jest w Europie codziennym pożywieniem, bez którego trudno wyobrazić naszą kuchnię. Niekiedy, ze względu na święta czy brak czasu kupuje się większą ilość chleba. Często, żeby chleb zachował świeżość, przechowuje się go w zamrażarkach i w razie potrzeby rozmraża.
Spirulina to określenie zbiorowe na rodzinę około 1500 rodzajów alg morskich, które rosną w oceanach w kilku punkach naszego globu: na Hawajach, w strefie przybrzeżnej Afryki oraz Ameryki Południowej. Jest zaliczana do dietytycznych środków spożywczych. Jest środkiem wielce przydatnym zarówno dla wegetarian, jak i przy różnego rodzaju cywilizacyjnych dolegliwościach. Wiadomo, że na długo przed tym, zanim współcześni badacze odkryli ją dla świata zachodniego , znajdowała się ona w diecie Azteków i mieszkańców przybrzeżnej Afryki.
Białko roślinne W kwietniu 1991 roku lekarze reprezentujący Stowarzyszenie Medycyny Odpowiedzialnej (Physician Comitee for Responsible Medicine) opublikowali tekst liczący kilkadziesiąt stron, w którym szkodliwość mięsa w ludzkiej diecie został przedstawiony wyczerpująco i jednoznacznie. Jako wniosek sformułowano dietetyczne zalecenie, w którym wymienia się 4 nowe grupy pokarmowe (zamiast tradycyjnych 5).
Witamina B12, czyli cyjanokobalamina jest bardzo ważną i niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancją. Uczestniczy w wielu ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu procesech. Jest także koenzymem wielu ważnych enzymów. W naturze występuje w postaci aż 14 faktorów, tak że to, co określamy jako witaminę B12 jest w rzeczywistości całym zespołem witamin o bardzo podobnym spektrum działałania.
Aspiryna to syntetyczny kwas acetylosalicylowy, stosowany także jako lek przeciwgośćcowy i przeciwbólowy. Powszechnie używa się jej w zaziębieniach, bólach stawów i mięśni oraz nerwobólach. Inne handlowe nazwy kwasu acetylosalicylowego to polopiryna i motopiryna. Mimo stosunkowo małej inwazyjności tego syntetyku są jednak schorzenia, które wykluczają jej zażywanie. Są to m.in.: hemofilia, trombocytopenia, astma oskrzelowa, polipy nosa, wrzody żoładka i dwunastnicy, zaburzenia czynności nerek, uszkodzenia wątroby. Nie należy też zażywać aspiryny przynajmniej przez 5 dni przed zabiegami operacynymi.
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie: od 12 lipca br. polscy producenci soków są zobowiązani zaznaczać na swoich produktach, czy dany napój jest sokiem, czy tworem udającym sok, czyli nektarem. Takie właśnie przepisy obowiązują od lat w Unii Europejskiej.
Oto specjalna dieta, która pomoże kobietom dać sobie radę z codziennymi stresami i wymaganiami dnia codziennego.


Spis działu Teksty dla zdrowia: Kiedy bolą zęby, Na pohybel komarom, VEG ekonomia, Słodkie i zdrowe, O chlebie, Spirulina, Vege białko, Witamina B12, Zamiast aspiryny, Soki i nektary, Dieta dla zestresowanych kobiet,

Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposób odchudzania. Na początku zanim na dobre zaczniesz stosować dietę najpierw przez tydzień zapisuj wszystko co zjadasz, każdy posiłek i przekąskę.
Dieta jogurtowa jest bogata w łatwo przyswajalne białko, wapń, fosfor i witaminy. Zaleca się stosować tylko jogurty zawierające żywe kultury bakterii, które ułatwiają i przyspieszają trawienie.
Jest to dieta ochronna z ograniczeniem substancji zwiększających wydzielanie soku żołądkowego. Dieta ma zastosowanie w przypadków choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wrzodów jelita.
Podstawą diety Cambridge stanowią przygotowane przemysłowo napoje i zupy w formie sproszkowanej zawierające wszystkie niezbędne elementy właściwego żywienia.

Jaka jest najskuteczniejsza dieta?

Dieta Cambridge
Dieta dr Budwig
Dieta Andersona
Dieta Ornisha
Dieta śródziemnomorska
Diety ziołowe
Dieta jogurtowa
Dieta kapuściana
Dieta dr Kwaśniewskiego
Dieta 1000 kcal
Dieta makrobiotyczna
Dieta szwedzka
Dieta norweska
Dieta antywrzodowa
Dieta bezglutenowa


Oddano głosów na diety: 2569
Skuteczne odchudzanie - Wyniki
Jeśli chcesz być informowany o nowych dietach i sposobach na odchudzanie, prosimy zapisz się do biuletynu.
zapisz się   wypisz się
© Skuteczna-Dieta.pl | Kontakt | Zaprzyjaźnione strony | Katalog stron
Skuteczne diety, Diety odchudzające, Odchudzanie po ciąży, Dieta, Jak schudnąć
Przegląd diet, Skuteczne odchudzanie, Dieta odchudzająca, Szybka dieta, Skuteczna dieta