Skuteczna-Dieta.plSkuteczna-Dieta.pl

Najskuteczniejsze diety - Skuteczne diety odchudzające

ZiołaZioła

pozycji: 10
Ostropest plamisty nosi po łacinie nazwę Sylibum marianum Gaertn.. Jest rośliną dwuletnią z rodziny złożonych i rośnie dziko nad Morzem Śródziemnym, na Bliskim Wschodzie i na Wyspach Kanaryjskich. Zadomowił się także na terenie Wysp Brytyjskich, Europie Środkowej, obu Amerykach i Australii. W Polsce jednak ze względu na chłodniejszy klimat jest rośliną jednoroczną. Bardzo rzadko rośnie zdziczały, najczęściej jest uprawiany w ogrodach i na plantacjach.
Oliwka rośnie na terenie połudnowej Europy, przede wszystkim wokół Morza Śródziemnego. Jest krzewem albo małym, 10 - 15 metrowym drzewem o jasnej korze. Młode gałązki są pokryte włoskami, a na starszych z czasem wyrastają ciernie. Białawe kwiaty kwitną w czerwcu.Owoce oliwki na początku są zielone, później czerwone, a w końcu nabierają granatowo-czarnego odcienia. Właśnie takie, czarne, przypominające trochę wyglądem śliwki, są w pełni dojrzałe. W świeżych owocach oliwy jest od 40 do 60%, a w pestkach od 12 do 15%.
Kozłek lubi rosnąć na terenach, gdzie jest dużo wody i substancji mineralnych: nad brzegami rzek, na błotnistych, podmokłych łąkach i w wilgotnych zaroślach. Preferuje żyzną, często próchniczą ziemię, a także piaszczysto-gliniastą z dużą zawartością wapnia. Jeśli się go uprawia, to wymaga głębokiej uprawy i nawożenia. Kozłek zwykle osiąga wysokość do półtora metra. Korzenie i rozłogi kozłka zbiera się na jesieni, po czym oczyszcza się ze zbyt drobnych odrostów, myje się i kroi wzdłuż.
Słodki zapach lipy dawał natchnienie i wytchnienie wielu wybitnym ludziom - jest wśród nich Wergiliusz, Marcin Luter, Jan Kochanowski i Jonathan Wolfgang Goethe. To z niej, z racji walorów, jakimi są spoistość drewna i jego biel, Wit Stwosz wyrzeĽbił monumentalny ołtarz, który możemy oglądać w kościele Mariackim Krakowie. Lipa pomagała też prostym ludziom, dając im niezwykle użyteczne w życiu codzienym materiały, takie jak łyko, drewno, węgiel drzewny, a kiedy pojawiała się choroba - stawała się lekiem. Należy się jej za to wdzięczność.
Krwawnik rośnie w całej Eurazji i został dawno temu zawleczony do obu Ameryk, Australii i Nowej Zelandii. W Polsce można go znaleźć na łąkach, pastwiskach i przydrożnych rowach. Jego ulubione siedliska to miejsca wilgotne, takie jak brzegi rzek, podmokłe łąki czy torfowiska. Młode liście krwawnika można dodawać jako zieloną , bogatą w witaminy i inne interesujące substancje odżywcze, wkładkę do zup, twarogu, masła czy sałatek.
Kminek jest stosowany przez ludzi od tak dawna, że uznaje się go za jedną z najstarszych przypraw. Znajduje się go już w neolitycznych osadach palowych - ich mieszkańcy nie uprawiali kminku, lecz zbierali jego dziko rosnące owoce. Trzeba podziwiać ich doskonałą znajomość ziół - kminek niezwykle łatwo pomylić z jego śmiertelnie trującymi i bardzo podobnymi krewniakami z rodziny baldaszkowatych.
Dziurawiec jest rośliną wieloletnią z rodziny dziurawcowatych. Jego ulubione siedliska to świetliste lasy, łąki zarośla i ugory. Preferuje raczej ubogie gleby. Rośnie w całej Europie, a w Polsce jest rośliną pospolitą. Jego zasięg w górach wyznacza regiel dolny. Poza tym rośnie dziko w Azji zachodniej, Chinach, Afryce północnej, Ameryce Północnej i na Wyspach Kanaryjskich.
Pliniusz zalicza cykorię do roślin czarnoksięskich, przypisując jej moc przyciągania zaszczytów i przyjaciół - w tym celu należało namaszczać się sokiem z cykorii. A jak było u nas? Syreniusz wspomina o taniej majowej przekąsce: gotowane liście i korzenie cykorii jadano z sosem agrestowym. Doktor Szymon z Łowicza w dziele Enchiridion medicinae (1537) poleca zgęszczony odwar z cykorii jako środek na żółtaczkę.
Arcydzięgiel (łac. Archangelica officinalis) nosi swoją nazwę łacińską od jednego z archaniołów, czyli aniołów zajmujących się ludźmi - Gabriela. Według chrześcijańskiej legendy Gabriel miał go przynieść ludziom, by niosła im ulgę w cierpieniach. Znany i stosowany jest już od czasów prehistorycznych. Na terenie Polski znaleziono go m.in. w Biskupinie.
Nazwa berberysu wywodzi się z języka arabskiego, gdyż to właśnie z nimi berberys przywędrował do Europy i od nich pochodzą sposoby użytkowania zbieranych z niego owoców. Występuje praktycznie w całej Europie, aczkolwiek w środkowej i wschodniej części kontynentu w stanie dzikim można go spotkać sporadycznie. Prawdopodobnie jest to efekt tego, że wszędzie tam gdzie znajdują się rejony rolnicze, berberys został wytępiony jako pośredni żywiciel rdzy zbożowej - żeby zapobiec zarazie, rolnicy palili i karczowali krzewy berberysu.


Spis działu Zioła: Ostropest, Oliwka, Kozłek, Lipa, Krwawnik, Kminek, Dziurawiec, Cykoria, Arcydzięgiel, Berberys,

Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposób odchudzania. Na początku zanim na dobre zaczniesz stosować dietę najpierw przez tydzień zapisuj wszystko co zjadasz, każdy posiłek i przekąskę.
Dieta jogurtowa jest bogata w łatwo przyswajalne białko, wapń, fosfor i witaminy. Zaleca się stosować tylko jogurty zawierające żywe kultury bakterii, które ułatwiają i przyspieszają trawienie.
Jest to dieta ochronna z ograniczeniem substancji zwiększających wydzielanie soku żołądkowego. Dieta ma zastosowanie w przypadków choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wrzodów jelita.
Podstawą diety Cambridge stanowią przygotowane przemysłowo napoje i zupy w formie sproszkowanej zawierające wszystkie niezbędne elementy właściwego żywienia.

Jaka jest najskuteczniejsza dieta?

Dieta Cambridge
Dieta dr Budwig
Dieta Andersona
Dieta Ornisha
Dieta śródziemnomorska
Diety ziołowe
Dieta jogurtowa
Dieta kapuściana
Dieta dr Kwaśniewskiego
Dieta 1000 kcal
Dieta makrobiotyczna
Dieta szwedzka
Dieta norweska
Dieta antywrzodowa
Dieta bezglutenowa


Oddano głosów na diety: 2569
Skuteczne odchudzanie - Wyniki
Jeśli chcesz być informowany o nowych dietach i sposobach na odchudzanie, prosimy zapisz się do biuletynu.
zapisz się   wypisz się
© Skuteczna-Dieta.pl | Kontakt | Zaprzyjaźnione strony | Katalog stron
Skuteczne diety, Diety odchudzające, Odchudzanie po ciąży, Dieta, Jak schudnąć
Przegląd diet, Skuteczne odchudzanie, Dieta odchudzająca, Szybka dieta, Skuteczna dieta